Pilates

Pilates

Metoda treningowa stworzona przez Josepha Pilatesa w początkach XX wieku, opierająca się na aktywacji mięśni głębokich i stabilizujących tułowia oraz precyzyjnym ruchu.

Trening oparty na przeponowych oddechu Poprawia świadomość i koncentrację na ruchu oraz tu i teraz. Działa kojąco i uwalnia od stresów. Buduje koordynację ruchową, siłę, elastyczność, wytrzymałość oraz równowagę – zarówno fizyczną jak i psychiczną. Stworzony jednocześnie dla delikatnych seniorów, dzieci i mam w ciąży jak i silnych sportowców poprawiających efektywność treningu. Podczas każdej sesji aktywuje całe ciało. Jest medyczną i bezpieczną metodą ruchu po urazach, operacjach, chorobach nowotworowych, przy otyłości, nadciśnieniu, chorobach krążenia, cukrzycy oraz wielu innych jednostkach chorobowych. Oczywiście bez przeciwskazań lekarza. Jest doskonałą aktywnością dla osób siedzących. Niweluje przewlekłe bóle pleców i stawów. Przy tym pionizuje , wydłuża i otwiera sylwetkę.  Wzmacnia mięśnie ,,core’’ i poprawia efektywność treningu wyczynowego. Najbardziej zgodna metoda treningowa z teorią powięzi ,na jakiej pracuje się w fizjoterapii. W połączeniu z terapią manualną i masażem daje ogromne i błyskawiczne rezultaty.

Dla kogo jest Pilates?

Idea Pilates’a jest prosta. Jest to trening prozdrowotny. Nie bez powodu ma wiele wspólnego z moim gabinetem, który ma na celu przywrócić funkcję. Ja chcę przywrócić funkcję fizjologiczną oraz mentalną, co okazuje się bardzo spójne z treningiem Pilates. Myślę , że doskonała metoda w chorobach cywilizacyjnych wynikających z małej ilości ruchu, złej diety i siedzącej pracy. Stosowana już nawet u najmłodszych.

Metoda Pilatesa jest doskonała:

  • dla osób w każdym wieku, kobiet , mężczyzn oraz dzieci
  • dla początkujących jak i zaawansowanych ,
  • dla tych, którzy lubią kameralne i klimatyczne miejsca
  • dla osób po urazach, kontuzjach, chorobach, operacjach
  • dla osób z nadwagą i niedowagą
  • dla osób aktywnych i sportowców, poprawiających efektywność treningu

Jak rozpocząć?

Od indywidualnej konsultacji, w której przeprowadzony zostaje dokładny wywiad, testy funkcjonalne oraz określone są cele treningu. Jest to najlepsza forma wprowadzenia się w zajęcia z uwagi na całkowicie indywidualne spojrzenie. Kilka personalnych lekcji zaznajamia z fundamentami treningu, uczy pracy ze sprzętem. Można tu znaleźć obszary, na których warto się skupić w treningu, co należy poprawić i nad czym popracować. Doskonały wstęp do wejścia w trening TRIO Pilates Mat, Trening Ring, Trening Roller , Trening Ball, Trening Mini Ball , Trening TRX oraz Trening Reformer.

O częstotliwości zajęć decydujesz Ty , korzystając z aplikacji. Wykupujesz karnet z możliwością jego wykorzystania w ciągu dwóch miesięcy.

Jak się przygotować?

Wskocz w wygodny i komfortowy sportowy strój. Bądź chwilę przed zajęciami. Staraj się nie spóźniać. Daj sobie czas na zapoznanie z otoczeniem. Przygotuj matę dostępną na sali. Schowaj telefon, obowiązki i myśli oraz wtajemnicz się w świat świadomego mentalnego treningu Pilates.

Czego i Kiedy się spodziewać?

Jest to trening dla cierpliwych. Sam Pilates mówił po 10 sesjach poczujesz różnicę, po 20 zobaczysz ją, a po 30 będziesz mieć nowe ciało. Na początku można dostrzec pionizację sylwetki, poprawę efektywności oddechu oraz brak bólu pleców czy stawów. Efektem ubocznym staje się silny wypłaszczony brzuch i smukła sylwetka.  Dodatkowo poprawa nastroju i ogrom energii już po pierwszym treningu.